Collin Veijer op slechts 27 duizendste van een seconde van Q2 in Le Mans

Collin Veijer op slechts 27 duizendste van een seconde van Q2 in Le Mans

Collin Veijer sloot de zaterdag af op het Circuit van Le Mans met gemengde gevoelens. De Red Bull KTM Ajo-coureur wist zijn rondetijden in beide sessies te verbeteren, maar miste op een haar na de kwalificatie voor Q2 – met slechts 27 duizendste van een seconde verschil. De Red Bull KTM Ajo-coureur zal zondag de Franse Grand Prix starten vanaf de achtste startrij.

De tweede vrije training voor de Moto2-klasse werd verreden onder betere omstandigheden dan de eerste training op vrijdag, waarin de frisse omstandigheden voor beperkingen zorgden. Veijer richtte zich in het eerste deel van de sessie op zijn racetempo, om vervolgens in de slotfase over te schakelen op een Time Attack. Hij noteerde zijn snelste tijd in zijn laatste ronde van in totaal 18 ronden: een 1’35.562, waarmee hij meer dan drie tienden van zijn snelste tijd op vrijdag afhaalde. Daarmee eindigde hij als 17e, en hij sloot de ochtend af met een positief gevoel.

Bij de start van Q1 waren de baantemperaturen opgelopen tot ongeveer 35°C. Veijer nam deel aan deze sessie en hoewel zijn eerste snelle ronde op nieuwe banden nog niet optimaal was, behoorde hij al snel tot de kanshebbers voor Q2. Twee sterke ronden, elk meer dan drie tienden sneller dan zijn eerdere beste tijd, leverden hem uiteindelijk een 1’35.218 op in zijn achtste en laatste vliegende ronde. Daarmee stond hij voorlopig op de tweede plek, maar hij zakte uiteindelijk naar P5 toen meerdere concurrenten hun tijden verbeterden waardoor hij slechts 0,027 seconden tekortkwam voor Q2.

Collin Veijer:  “Vanmorgen voelde het goed tijdens de lange run. Uiteindelijk konden we een degelijk tempo neerzetten; mijn snelste ronde reed ik op een zwaar versleten band, dus dat gaf vertrouwen. In Q1 zaten we er héél dichtbij. De eerste run was niet geweldig, maar in de tweede zet ik de knop om en gaf ik gewoon alles wat ik had. We misten Q2 op minder dan een tiende van een seconde, dus we nemen de positieve punten mee. Het gevoel was goed, we hebben ons elke sessie verbeterd, dus ik ben klaar voor morgen.”

Met de zesde zaterdag van het seizoen achter de rug, richt Collin Veijer zich nu op de race van zondag. Daarin zal hij proberen voor de derde race op rij punten mee naar de pitbox te nemen. De Moto2-race van de Franse Grand Prix gaat zondag van start om 12:15 uur (lokale tijd) op het circuit van Le Mans.