Twintigste plaats voor Collin Veijer bij comeback in Italië

Twintigste plaats voor Collin Veijer bij comeback in Italië

Collin Veijer heeft zijn loodzware comebackrace tijdens de Brembo Grand Prix van Italië zondag afgesloten met een twintigste plaats, op slechts 4,8 seconden van de punten. Het was zijn eerste raceweekend na vijf weken afwezigheid vanwege een operatie aan zijn rechterarm.

De Red Bull KTM Ajo Moto2-coureur begon als 22e aan de race en wist al vroeg terrein goed te maken, waardoor hij opklom naar de Top 20. Gedurende het grootste deel van de race streed hij in een fel gevecht met twee andere rijders om de 19e positie. Naarmate de race vorderde, eisten de intense hitte en het fysieke karakter van het circuit van Mugello hun tol, maar de Nederlander hield stand en reed in een constant tempo naar de finish.

Collin Veijer (P20, +16.830): ““Het was een zwaar weekend, zeker fysiek. Na vijf weken zonder op de motor te hebben gezeten, wist ik dat het een uitdaging zou worden. Voor de race voelde ik me al wat vermoeid, maar tijdens de race voelde ik me eigenlijk goed al werd het na tien ronden wel echt zwaar. Ik ben blij dat we terug zijn, al is P20 niet waar we willen staan. Maar gezien de omstandigheden en de blessure ben ik blij dat we überhaupt weer terug zijn. Het was ontzettend warm en het circuit is fysiek zwaar, met veel wisselingen van links naar rechts. In de laatste vijf ronden begon het echt zwaar te worden; ik heb zelfs wat moeten overgeven in mijn helm. Toch ben ik tevreden met hoe ik me voel en met wat we hebben laten zien. We moeten nu werken aan een betere kwalificatie en ons nog meer focussen op de racevoorbereiding. Ik wil iedereen bedanken die in me is blijven geloven en me heeft geholpen tijdens mijn herstel.”

Veijer reist nu door naar zijn thuiswedstrijd in Assen, waar hij met 11 punten nog steeds op de 19e plaats staat in het Moto2-wereldkampioenschap.