Zevende plaats voor Collin Veijer na een sterke zaterdag in Valencia

Zevende plaats voor Collin Veijer na een sterke zaterdag in Valencia

De zaterdag tijdens de Grand Prix van Valencia verliep zeer productief voor Collin Veijer. De Red Bull KTM Ajo-coureur sloot de tweede dag van het weekend af met bemoedigende resultaten: Veijer kwalificeerde zich als zevende in Q2. Eerder op de dag had de Nederlander al sterke vorm laten zien met een vijfde tijd in FP2.

FP2 verliep soepel onder iets gunstigere omstandigheden dan op vrijdag, met een stijgende baantemperatuur naar 13°C. Veijer begon de sessie positief en reed een sterke run. Na zijn eerste stint, waarin hij zich vooral richtte op de voorbereiding op de race van zondag, voelde hij zich goed en zette hij een korte Time Attack in. Met een laatste snelle ronde noteerde hij een 1’32.688. Hij reed in totaal vijftien ronden en eindigde als vijfde in de sessie.

In de middag liep de baantemperatuur op naar 20°C. Dertien coureurs — waaronder Veijer — doken onder het circuitrecord dat eerder in FP2 door zijn teamgenoot Daniel Muñoz was neergezet. Veijer zette zijn progressie voort in Q2. Nadat hij zijn eerste run als dertiende opende, keerde hij iets later dan zijn teamgenoot terug in de pitbox, waarna hij opnieuw naar buiten ging samen met meerdere toppers uit de klasse. In deze fase wist hij op te klimmen naar de zevende plaats. Hij reed in totaal negen ronden en zijn snelste tijd — 1’32.098 — was zijn beste van het weekend, ruim zes tienden sneller dan zijn tijd in FP2. Het resultaat leverde hem de zevende startplek op voor de seizoensfinale van zondag.

Al met al was het een veelbelovende en productieve tweede dag voor de Red Bull KTM Ajo-rijder, die nu mikt op een sterk resultaat om het langste seizoen uit de geschiedenis van het kampioenschap goed af te sluiten.

Collin Veijer: “Het was over het geheel een goede dag. Het gevoel in de ochtend werd steeds beter en het tempo was best oké. Daarna deden we het ook goed in de kwalificatie, vooral tijdens onze tweede run. De rondetijd was goed en de startpositie is voldoende om morgen een positieve race te kunnen rijden. Natuurlijk moeten we nog een stap zetten en morgen een goede start maken; maar als dat lukt, kunnen we het hier echt naar ons zin hebben. Het publiek is dit weekend geweldig, dus we gaan proberen alles goed af te ronden en een mooie laatste race neer te zetten voor het team, dat dit seizoen fantastisch werk heeft geleverd aan mijn zijde.”

De 22 ronden tellende Moto2 race in Valencia sluit het seizoen af en gaat zondag om 12:15 uur lokale tijd van start.